KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13351024
*
nr 1335 1024
Alexandra Westermark
(f. 1959), Sverige
Akvarell, Signerad, 75x55cm
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 20:47:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 21:37:28
1
300 kr
28/6 11:38:51
2
Vinnande bud
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Läs mer om Alexandra Westermark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alexandra westermark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Alexandra Westermark
nr 1335 1024
Alexandra Westermark
(f. 1959), Sverige
Akvarell, Signerad, 75x55cm
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 21:37:28 | 1 | 300 kr |
| 28/6 11:38:51 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.Läs mer om Alexandra Westermark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alexandra westermark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



